#על_שליטה_חורף_ואסי_וגורי

בטח יצא לכם לקום בבקרים האחרונים ולגלות שהקיץ כבר עם הגב אלינו ומתרחק. רגע לפני שהחורף מנחית עלינו גוונים אפורים, הנה שני דברים שחשוב לזכור גם בימים שהעננים מערפלים לנו את השמיים:

1. אנחנו לא שולטים על רוב הדברים שקורים לנו בחיים.

2. אנחנו שולטים בפרשנות לדברים שקורים לנו בחיים.

איך משחררים כאב?

מפסיקים להאשים את עצמנו. הרי שאם היינו שולטים בכל דבר שיש לנו בחיים, לא היינו מזמינים לחיינו שום דבר שיכול לגרום לנו לכאב.

לא היינו מזמינים את הפיטורים של עצמנו, או מזמינים שבירת יד, בטח שלא היינו מזמינים פיצוץ צינור במטבח שיציף לנו את הבית, וגם לא מזמינים פרידות ובוחרים ממי כן וממי לא.

אז ראשית, יוצאים מהסרט שאנחנו שולטים בכל מה שקורה לנו בחיים. מקבלים ומבינים – שכאב, נמצא תמיד בכל סיבוב ולצערנו – הוא פשוט בלתי נמנע. (אם אתם מופתעים מהחדשות הרעות, אז עמכם הסליחה).

ואז! (הזקנה התפצלה לשניים)

מתחילים לתרגל. מתרגלים את המוח שלנו לעצור לחשוב לפני שהוא גורם לנו להגיב בדרך הצפויה. זה לא פשוט, אך זה אפשרי.

אם התרגלתם עד היום להגיב בצורה מסוימת למה שקורה לכם במהלך היום יום, בואו תנסו לעצור לכמה שניות לפני שאתם מגיבים, תזוזו הצידה, ותבדקו אם אתם יכולים לפרש אחרת את התוצאה של מה שקרה לכם.

ביום שתשלטו בפרשנות שלכם לדברים שקורים לכם בחיים, הסבל שלכם יפחת. וגם אם החלטתם לפרש את אחד הכאבים שלכם כסבל – אותו סבל כבר יהיה קצת יותר מתון, קצת פחות קיצוני. למה? כי לא כפו עליכם את הפרשנות הזאת, זו הייתה בחירה שלכם לפרש את הכאב כסבל, וכשאתם בשליטה – החיים קצת יותר קלים.

אנחנו לא יכולים לשלוט בעננים, החורף תמיד בסוף מגיע.

אבל אנחנו כן יכולים להתחיל לפלרטט עם הגשם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *